Gazetki najpopularniejszych sieci sklepów w kieszeni

 

Gazetki promocyjne to sprawdzone narzędzie marketingowe, od lat wykorzystywane przez różne sieci handlowe, jedno- i wielobranżowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do gazetek papierowych w każdym markecie i chętnie z nich korzystamy. Od kilku lat istnieje również alternatywa cyfrowa gazetek promocyjnych i systematycznie, choć powoli, zyskuje na popularności. Jaką przewagę ma serwis Gazetkomat.pl nad gazetkami papierowymi?


Wszystko w jednym

W serwisie Gazetkomat.pl zebrane są gazetki promocyjne najpopularniejszych marketów i dyskontów spożywczych i niespożywczych. Planując zakupy można porównać ceny większości produktów w poszczególnych sklepach, znaleźć w sklepie produkt, którego nie ma w innym, zorientować się co do promocji i rabatów w sklepach w danym tygodniu. Dzięki temu nie traci się czasu na krążenie po sklepach w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert. Wszystko można zaplanować nie wychodząc z domu. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w okresie pandemii.

Gdziekolwiek jesteśmy

Często jeździmy do pracy i z pracy korzystając z komunikacji publicznej. Czas dojazdu niekiedy jest dość długi. Można go wykorzystać na zaplanowanie zakupów. Wystarczy odwiedzić serwis Gazetkomat.pl w swoim smartfonie. Takie wykorzystanie przymusowego wolnego czasu możliwe jest również np. w poczekalni u lekarza. W dowolnym czasie i miejscu serwis jest dostępny, a zamieszczane w nim gazetki są zawsze aktualne. Zważywszy, że obecnie smartfony posiada już około ¾ Polaków, jest to poważny argument.

W zgodzie z ekologią

Gazetki w formie elektronicznej nie zaburzają procesów zachodzących w środowisku naturalnym. Tymczasem proces produkcyjny gazetek papierowych wywiera negatywny wpływ na otoczenie poprzez zanieczyszczenia opuszczające fabryki papieru i drukarnie. Ponadto drukowanie i dystrybucja gazetek generują niemałe koszty, których można uniknąć, przechodząc wyłącznie na internetowy system publikacji.

Papier ma się dobrze

Mimo realnych perspektyw całkowitego przeniesienia gazetek promocyjnych do Internetu, z pewnością nie nastąpi to szybko. Wciąż jest bardzo wielu zwolenników gazetek papierowych, szczególnie wśród osób starszych, które mają trudności z opanowaniem obsługi produktów nowoczesnych technologii, oraz nieposiadających smartfonów – a takich też jest jeszcze sporo. Wreszcie, istnieje niemała grupa osób, które, mimo posiadania urządzeń mobilnych i umiejętności ich obsługi, preferują gazetki papierowe ze względu na ich namacalność, możliwość ręcznego przewracania kartek i zaznaczania długopisem wybranych artykułów. Wśród tych klientów nie brakuje także osób młodych.

Jak spopularyzować gazetki internetowe

Specjaliści do spraw marketingu, tworzący gazetki promocyjne, pracują nad uczynieniem ich elektronicznej formy bardziej interesującą dla klientów. Między innymi trwają prace nad interaktywnymi gazetkami, z możliwością dodawania produktów do listy zakupowej bezpośrednio z ich poziomu i oznaczania tych produktów symbolem markera. Mogłoby to bardzo uatrakcyjnić korzystanie z gazetek i ułatwić robienie zakupów.

Przykładowo, jeżeli ukazująca się w sieci Leroy Merlin gazetka poleca np. określony model lampy stojącej  z rabatem, do którego kupon znajduje się na ostatniej stronie, oznaczenie markerem lampy powodowałby automatyczne oznaczenie tym samym markerem kuponu rabatowego i operacja ta zostałaby uwzględniona na liście zakupowej.

Innym przykładem może być sytuacja, kiedy wydawana np. przez sieć dyskontów Stokrotka gazetka poleca dany rodzaj sera pleśniowego; po jego oznaczeniu wyświetliłyby się wszystkie opcje zakupu w cenie promocyjnej, np. 10 proc. taniej przy zakupie dwóch opakowań czy trzecie opakowanie gratis.

Z kolei jeżeli ukazująca się w sieci Lidl gazetka promuje składniki dań kuchni określonego kraju, po oznaczeniu danego produktu mogłaby się wyświetlić propozycja przepisu wykonania potrawy, który zazwyczaj znajduje się na opakowaniu tego produktu.

Podstawowe znaczenie w popularyzacji elektronicznej formy gazetek ma pozycjonowanie stron internetowych. Właściwe wypozycjonowanie serwisu Gazetkomat.pl umożliwi szybkie jego odnalezienie i przystąpienie do zakupów.


współpraca

23 komentarze:

 1. Czasami lubię poprzeglądać sobie gazetki,ale nie traktuję ich priorytetowo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, ja często się na coś nastawiam co jest w gazetce, a potem tego nie ma i jest mi smutno 😉

   Usuń
 2. Mój mąż często śledzi takie gazetki, ja zdecydowanie mniej

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny sposób na posiadanie wszystkich gazwtek w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię przeglądać gazetki, w każdej formie. Nawet z tych sklepów, których nie mam u siebie. Jakoś mnie to odstresowuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno już nie zaglądałam do gazetek sklepów, przyznam, że odbiegłam merytorycznie od tematu ich przygotowywania, choć nie sądzę, aby wiele się w nich zmieniło. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tam też zdecydowanie wolę przejrzeć w necie i strasznie mnie drażni to śmiecenie papierowymi gazetkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś było to w mniejszym wymiarze, a teraz na każdym kroku, gdyby nie cieszyły się powodzeniem, pewnie byłoby ich mniej.

   Usuń
  2. U nas kiedyś pałętały się te papierowe gazetki teraz jest już lepiej 😉

   Usuń
 7. Bardzo rzadko przeglądam gazetki sklepów. Czasami, bezpośrednio przed zakupami, spojrzę, co ciekawego mają w danym momencie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię wiedzieć gdzie co jest w atrakcyjnej cenie ☺️

   Usuń
 8. Ja jestem za gazetka w formie elektronicznej. Papierowych nie przynoszę już od dawna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasami znajduję te papierowe, ale też preferuję te dostępne online 😉

   Usuń
 9. Ja używam Blix:) Wszystkie gazetki w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czasami przeglądam gazetki w internecie. Jest to pomocne rozwiązanie z wieloma zaletami.

  OdpowiedzUsuń

Kochani, zachęcam do pozostawiania swoich myśli ;) Dziękuję ! ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...